a

YouTube’da reklamları atlamanın yeni yolu

X (eski Twitter) sosyal ağından @endermanch adlı kullanıcı tarafından bildirildiği üzere, tarayıcıda video izlerken YouTube reklamlarını engelleyen can sıkıcı açılır pencereleri atlamanın bir yolu bulundu.

Uzmanların açıkladığı gibi, Chrome tarayıcısı, bir sitenin kendisine erişmek için hangi tarayıcı ve cihazın kullanıldığını belirlemesine olanak tanıyan bir HTTP başlığı olan kullanıcı aracısı gibi ayar değişme özelliklerine sahip. Yani Google’ın sınırlamasını bu yöntemle aşabilmek mümkün. Peki bunun için ne yapmak gerekiyor? YouTube reklam engelleme sınırlandırılması nasıl kaldırılır?

Uzantıyı indirip Chrome tarayıcınıza yükledikten sonra kullanıcılar, Chrome’daki kullanıcı aracısını Windows Phone’a geçirebiliyor. Temel olarak bu yöntem, YouTube sitesine göz attığınızda web tarayıcınızın Windows Phone’da olduğunu söyler. Bilinmeyen bir nedenden dolayı YouTube sitesi, Windows Phone’da videoları izlerken bir istisna içeriyor ve bu nedenle bu reklam engelleyici uyarısını göstermiyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.