a

Tesla Hakkında Şuana Kadar Hiç Duyulmamış Bilgiler

Tesla hakkında son zamanlarda ortaya çıkan birkaç ilginç bilgi şunlar:

  1. Tesla, “Doğal Dil İşleme” alanında çalışan bir yapay zeka firması olan DeepScale’ı satın aldı. Bu firma otomobil sürücülerinin güvenliği için yapay zeka tabanlı görüntü işleme teknolojileri geliştiriyor.
  2. Tesla, çevresel etkisi en az olacak şekilde üretildiğini iddia ettiği yeni bir elektro-geri dönüşümlü batarya teknolojisi üzerinde çalışıyor. Bu teknolojinin önümüzdeki yıllarda otomobillerin maliyetlerini düşürmesi ve pil ömrünü uzatması bekleniyor.
  3. Tesla’nın Model Y aracı, sadece tek bir sabit parça kullanarak tavan, gövde ve arka paneli birleştiren bir yapıya sahip. Böylece araç daha az parça kullanarak daha hafif ve daha verimli hale getiriliyor.
  4. Tesla, araçlarının ses sistemlerinde yenilikler yapıyor. Son modellerinde, sürücü ve yolcuların müzik dinlerken dışarıdaki gürültüyü duymalarını engelleyen bir sistem bulunuyor.
  5. Elon Musk, Tesla’nın tamamen otonom araç teknolojisi konusunda son derece iddialı. Şirketin “Tam Otomatik Sürüş” adını verdiği bu teknoloji sayesinde araçlar, sürücüsüz olarak belirli koşullarda seyahat edebilecekler.

Bu bilgiler, Tesla ve Elon Musk hakkında son dönemde ortaya çıkan yenilikleri yansıtmaktadır.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.