a

MSN (Microsoft Network) Gerimi Dönüyor?

MSN (Microsoft Network), Microsoft’un 1995 yılında başlattığı bir internet hizmetidir. Başlangıçta bir çevrimiçi hizmet olarak başlayan MSN, daha sonra web portalı, e-posta sunucusu ve anlık mesajlaşma istemcisi gibi birçok farklı hizmeti içermeye başladı.

2005 yılında Microsoft, MSN markasını yeniden yapılandırarak Windows Live adını verdi ve daha sonra bu hizmetlerin büyük bir bölümünü Microsoft hesapları altında birleştirdi. Ancak bazı ülkelerde hala MSN markası kullanılmaktadır.

MSNBC adlı televizyon kanalı da Microsoft ve NBC ortaklığıyla MSN’nin bir parçası olarak kurulmuştur. MSN ayrıca Bing arama motorunu da içerir.

Bugün, MSN genellikle bir haber portalı, hava durumu servisi, finansal bilgi kaynağı ve diğer çeşitli içerik sunucularının yanı sıra Outlook.com e-posta hizmetini içeren bir web portalı olarak hizmet vermektedir.

MSN’in ‘Ne dinliyorum?’ özelliği ile arkadaşlarınıza aktif olarak Winamp ya da Windows Media Player üzerinden ne dinlediğinizi aktarabiliyordunuz. Instagram’daki Notlar kısmıyla da artık kişiler takipçilerine favori şarkılardan alıntılar dinletebilecek.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.