a

Mortal Kombat İlk oynanış videosu geldi

“Mortal Kombat” (MK) adlı video oyunu serisi, daha sonra bir dizi film, çizgi roman ve TV şovu olarak da uyarlanan popüler bir dövüş oyunudur. İlk kez 1992 yılında piyasaya sürülen oyun, Midway Games tarafından geliştirildi ve oyunseverler arasında hızla büyük bir hayran kitlesi kazandı.

Mortal Kombat, diğer dövüş oyunlarından farklı olarak, sert bir şiddet içeriği ile tanınır. Oyuncular, belirli bir karakteri seçerek veya yaratılarak rakiplerine karşı savaşırlar. Oyun mekaniği genellikle basittir ve temel olarak saldırı, blok ve savunma hareketleriyle ilgilidir.

Oyunun ana karakterleri arasında Scorpion, Sub-Zero, Raiden, Liu Kang, Sonya Blade ve Johnny Cage gibi ikonik dövüşçüler yer alır. Her karakterin kendine özgü bir öyküsü, yetenekleri ve mücadele stilleri vardır.

Mortal Kombat, zamanla yeni oyunlara ve genişlemelere sahip olan bir seri haline geldi. Seri, ayrıca birkaç filmin yanı sıra bir dizi animasyon dizi ve çizgi romanlarda da yer almıştır.

Mortal Kombat’ın en son oyunu “Mortal Kombat 11” ise NetherRealm Studios tarafından geliştirilmiş ve 2019 yılında piyasaya sürülmüştür.

Efsane seri Mortal Kombat için yepyeni bir hikaye odaklı oyun yolda. Oyunun bir devam oyunu olması beklenirken, farklı bir hikaye anlatacağı öğrenilmişti. İsminin de Mortal Kombat 12 olacağı sanılıyordu ancak öyle olmadı ve Mortal Kombat 1 olacağı duyuruldu.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.