a

İlk kez sıfır araba alana ÖTV kaldırma müjdesi

Türkiye’de ilk kez araba alacak vatandaşlara daha öncesinde de duyurulan ÖTV müjdesi ile ilgili otomobil piyasasında da taşlar yerine oturuyor. Buna göre ise rekor seviyelere kadar ulaşan araç fiyatları sebebiyle de piyasalarda yaşanan dalgalanmalar tüm hızı ile devam ediyor. Yeni araba almak isteyen kişiler için de bu süreçte hem iktidar hem de muhalefet kanadından peş peşe ÖTV vaatleri gelmeye başladı.

Türkiye’de Özel tüketim vergisi ÖTV için II sayılı liste uygulama genel tebliğinde yapılan düzenleme ile Cumhurbaşkanı’na motorlu araç ÖTV oranları ve matrahlarının alt ve üst sınırlarını 3 katına kadar artırma ve sıfıra indirme yetkisi tanındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise seçim sonrasında bu yetkili kullanması durumunda da arabası olmayan ve ilk kez de araba almayı bekleyen kişilere 5 yıl arabasını satmamak kaydıyla da ÖTV’siz araç satışının gerçekleştirilmesi bekleniyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.