a
  • TNT Haber
  • Gündem
  • Ekmek Fiyatında Rekor Artış: Ankara’da 200 Gram Ekmek 10 Liraya Çıktı!

Ekmek Fiyatında Rekor Artış: Ankara’da 200 Gram Ekmek 10 Liraya Çıktı!

Ankara’da Ekmek Zammı Tepkilere Yol Açtı: 200 Gram Ekmek 10 TL!

Seçim Sonrası Ertelenen Zam Uygulamada: Ekmek Fiyatı 10 Liraya Fırlladı!

Ankara’da 200 gram ekmeğin fiyatı 1 Mayıs’tan itibaren 10 liraya yükseldi. Bu zam, yılın ikinci ekmek zammı olarak kayıtlara geçti. Zamlı fiyatlar, başkentte tepkilere yol açtı.

Zam Gecikmeli de Gelse Tepkiler Dinmedi

Seçim sonrasına ertelenen ekmek zammı nihayet uygulanmaya başladı. 1 Ocak’ta 8 liradan satılan 200 gram ekmek, 1 Mayıs’tan itibaren 10 liradan satılacak. Bu durum ekmek fiyatlarının son 4 ayda %25 oranında artmasına neden oldu.

Kepekli Ekmek de Zamlandı

Ekmek zammı sadece beyaz ekmeği kapsamadı. 200 gram kepekli ekmeğin fiyatı da 15 liraya yükseltildi.

Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Ekmek zammı, Ankara’da yaşayan vatandaşlar arasında büyük tepkilere yol açtı. Sosyal medyada zamla ilgili çok sayıda eleştiri mesajı paylaşıldı. Vatandaşlar, ekmeğin temel bir gıda maddesi olduğunu ve bu denli yüksek fiyatlardan satılmasının kabul edilemez olduğunu savundu.

Yetkililerden Zam Gerekçesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) BELTAŞ A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Alparslan Yılmaz, zammı sosyal medya hesabında duyurdu. Yılmaz, zammın gerekçesini maliyet artışları olarak açıkladı. Yılmaz, “Bakanlık, zamların seçim sonrası, yani 1 Nisan’dan itibaren uygulanmasını istedi ve şimdi Ankara’da ekmek fiyatı 1 Mayıs itibarıyla 10 TL. Günlük 5/6 hatta 9/10 ekmek alan aileler var, rabbim yardımcıları olsun” dedi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.